Grunt inwestycyjny ze złożem wód termalnych u podnóża Karkonoszy.

Grunt inwestycyjny ze złożem wód termalnych u podnóża Karkonoszy.

Grunt inwestycyjny ze złożem wód termalnych u podnóża Karkonoszy.

Piechowice, Polska

Na sprzedaż

2.449.000 zł

  • 1
  • _DSC0001
  • _DSC0002
  • _DSC0003
  • _DSC0004
  • _DSC0005
  • _DSC0006
  • _DSC0007
  • P1030200

Numer oferty :

 Brak

Powierzchnia
80851

Opis

Grunt inwestycyjny o powierzchni 8,081 ha, położony w Piechowicach obręb 0002, który znajduje się w całości w granicach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Działka w części północno-zachodniej od strony drogi krajowej nr 3 o powierzchni około 0,417 ha znajduje się na terenie oznaczonym symbolem „KDW”, którego funkcją podstawową są drogi wewnętrzne.
Część południowa działki o powierzchni około 4,0 ha znajduje się na terenie oznaczonym symbolem „U” którego funkcją podstawową są: budynki zakwaterowania turystycznego i rekreacyjnego, budynki sportu i rekreacji, budynki biurowe i konferencyjne, budynki gastronomii i usług (sklepy, restauracje bary, kasyna, dyskoteki, gabinety kosmetyczne i medyczne, fryzjer), parkingi i place, rekreacja i zieleń urządzona, obiekty małej architektury, obiekty i sieci infrastruktury technicznej.
W części środkowej o powierzchni około 0,09 ha działka znajduje się na terenie oznaczonym symbolem „WZ”, którego funkcją podstawową są tereny wód śródlądowych i zieleni.
W części północnej o powierzchni około 3,25 ha działka znajduje się na terenie oznaczonym symbolem „Z” którego funkcją podstawową są: tereny usług z zielenią towarzyszącą, obiekty sportu i rekreacji: odkryte baseny, zjeżdżalnie, boiska sportowe, korty tenisowe, lodowiska, budynki do obsługi podstawowego przeznaczenia terenu takie jak szatnie, sanitariaty, parkingi i place, zieleń urządzona, obiekty małej architektury, obiekty i sieci infrastruktury technicznej.
Pozostała część działki od strony północno-wschodniej znajduje się na terenie oznaczonym symbolem „ZNP”, którego funkcją podstawową są tereny zieleni nieurządzonej, strefa ekologiczna na gruntach rolnych, drogi transportu rolniczego, zadrzewienia i zakrzewienia wzdłuż dróg, rowów melioracyjnych i cieków wodnych, oczka i zbiorniki wodne, obiekty i sieci infrastruktury technicznej.

Dla gruntu przygotowany jest projekt robót geologicznych, który stanowi udokumentowane złoża wód termalnych z utworu karbonu w Piechowicach (Pakoszów). Dla gruntu przeprowadzono prace geofizyczne na etapie opracowania projektu robót geologicznych (badania radiofalowe VLF i magnetotelurykę).
Badania te potwierdzają głębokie założenia strefy uskokowej zarejestrowanej pomiarami VLF, której charakter uzasadnia traktowanie jej jako pewnej strefy występowania wód termalnych uzasadniającej podjęcie robót wiertniczych w celu ich ujęcia.

Dla gruntu jest opracowany projekt robót geologicznych (dokumentacja do wglądu).

Obszar objęty projektowymi pracami pod otwór hydrogeologiczno-rozpoznawczy wynosi 8 ha, zaś pod otwór chłonny 4 ha.

Projekt prac geologicznych opracowany został zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska, poz. 1696 z dnia 20 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących projektów robót geologicznych, w tym robót, których wykonanie wymaga uzyskania koncesji wraz ze zmianami (Rozporządzenie Ministra Środowiska, pozycja 964 z dnia 1 lipca 2015 r.)

Realizacja projektów w dziedzinie geotermii oraz energii słońca jest przedmiotem priorytetowego wsparcia inwestorów przez Państwo przed innymi sposobami uzyskania energii z pozostałych odnawialnych źródeł, polegających na pierwszeństwie w dostępie do funduszy państwowych i europejskich.

Działka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego Karkonoskiego Parku Ducha Gór – GIGANTEI, który zostanie otwarty w sezonie wiosna/lato 2020, a który został pięknie wkomponowany w teren.

Doskonała lokalizacja, dobre skomunikowanie, widok na całe pasmo Karkonoszy, ujęcie wód termalnych – to idealne miejsce na hotel, SPA, ośrodek rekreacji, rozrywki i wypoczynku, jakiego jeszcze w Karkonoszach nie było.

Atrakcyjna cena nieruchomości – 2 449 000,00 PLN, czyli ok. 30 PLN za m2.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT PREZENTOWANEJ NIERUCHOMOŚCI?
Skontaktuj się z Pośrednikiem: tel. +48 519 559 028, e-mail: foxhouse.ap@gmail.com

ZYSKAJ do 10% rabatu na zakupy w LEROY MERLIN przy zakupie tej nieruchomości!
SKUTECZNIE I BEZPŁATNIE POMAGAMY W UZYSKANIU KREDYTU HIPOTECZNEGO I GOTÓWKOWEGO.
Nota prawna:
Informacje dotyczące opisu nieruchomości podane są przez Właściciela, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji. Oferta dotycząca nieruchomości stanowi zaproszenie do rokowań zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowi oferty określonej w art. 66 § 1 i następnych KC.

OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ

Mapa

Podobne nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *